Kopalnia Piwa

WRÓĆ

ZAW. ALKOHOLU

4,8%

EKSTRAKT

11

BLG

TEMP PODANIA

12°C

Przodowe American Wheat

American Wheat to piwo pszeniczne w nowej odsłonie. Owocowy aromat zawdzięcza zastosowaniu nowofalowych amerykańskich odmian chmielu.

American wheat beer glass opracowane zostało w oparciu o doświadczenie i uwagi piwowarów oraz specjalistów z branży craftu. Jest to optymalne pod względem kształtu i pojemności szkło dla danego stylu piwa, dzięki czemu możemy w pełni ocenić złożoność aromatów, teksturę, równowagę i intensywność smaku każdego z nich.

PASUJE DO

Grillowany bekon

Owoce morza

Warzywa i sałaty

CHMIELE

CHINOOK to chmiel o zdecydowanej goryczce i mocnym cytrusowym aromacie, w którym na pierwszy plan wybija się aromat grejpfrutowy. Chętnie używany do chmielenia dla goryczki i aromatu piw w stylu AIPA.

CITRA to amerykański chmiel aromatyczny używany w szczególności do piw górnej fermentacji ze względu na aromat owoców tropikalnych, cytrusowych. Citra może być stosowana do chmielenia zarówno dla goryczki jak i aromatu, również z zastosowaniem chmielenia „na zimno”.

GREEN BULLET używany żeby nadać piwu zdecydowaną i czystą goryczkę, z powodzeniem jest stosowany również dla uzyskania żywiczno-pieprzowego smaku z nutą cytrusowego aromatu.

SPRÓBUJ TEŻ