Kopalnia Piwa

WRÓĆ

ZAW. ALKOHOLU

5,7%

EKSTRAKT

12

BLG

TEMP PODANIA

1-4°C

Odkrywkowe Polski Lager

Klasyczny Lager o bogatym, wysublimowanym słodowym smaku z zaznaczoną goryczką pochodzącą od szlachetnych odmian polskich i niemieckich chmieli. Wysoki poziom nagazowania może nadać delikatne kwaskowe, albo wytrawne „żądlenie” podniebienia i języka. Aromat słodowy złamany miksem chmieli.

Powinno być podawane w wysokich szklankach typu Weizen zapewniających odpowiednią przestrzeń dla powstającej obfitej piany. Najpierw około 2/3 objętości butelki nalewamy do szklanki po jej ściance, odczekujemy chwilę, aż piana się umocni i wlewamy powoli resztę.

PASUJE DO

Owoce morza

Warzywa i sałaty

Grillowany bekon

CHMIELE

MAGNUM supergoryczkowa odmiana pochodząca z Niemiec, ceniona za zdecydowaną goryczkę i czysty smak. Hodowana w Niemczech,USA, Polsce.

SYBILLA Polska odmiana chmielu. Zbliżony do odmiany Marynka, ale o większym wyczuwalnym aromacie. Wyhodowana w IUNG Puławy.

HALLERTAUER TRADITION jest jedną ze szlachetnych odmian chmielu, która pochodzi z Niemiec. Bardzo popularna ze względu na łagodny aromat i wyważoną goryczke. Sprawdza się jako odmiana do chmielenia na goryczkę i aromat.

SPRÓBUJ TEŻ