Kopalnia Piwa

WRÓĆ

ZAW. ALKOHOLU

5,8%

EKSTRAKT

13,5

BLG

TEMP PODANIA

8-12°C

Brunatne APA

Piwo górnej fermentacji o bursztynowym kolorze, delikatny oryginalny smak nadaje mu specjalna woda z dużą zawartością wapnia. Balans chmielowo-słodowy skłania się w kierunku goryczki i chmielu.

Szklanki pintowe zawdzięczają swoją nazwę pojemności jednej pinty. Szklanki, jak i sama jednostka, sa najbardziej popularne w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. Szklanki pintowe mogą przybierać różne kształty

PASUJE DO

Domowe hamburgery

Warzywa i sałaty

Owocowe ciasta

CHMIELE

CITRA to amerykański chmiel aromatyczny używany w szczególności do piw górnej fermentacji ze względu na aromat owoców tropikalnych, cytrusowych. Citra może być stosowana do chmielenia zarówno dla goryczki jak i aromatu, również z zastosowaniem chmielenia „na zimno”.

CHINOOK to chmiel o zdecydowanej goryczce i mocnym cytrusowym aromacie, w którym na pierwszy plan wybija się aromat grejpfrutowy. Chętnie używany do chmielenia dla goryczki i aromatu piw w stylu AIPA.

MOSAIC to amerykański chmiel goryczkowy, wyhodowany z odmiany Simcoe. Posiada aromat, w którym znajdziemy złożone nuty owoców tropikalnych i cytrusowych

SPRÓBUJ TEŻ